fbpx

Soesso

Soesso Hizmet Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi

"NOT: İş bu Sözleşme online olarak yayınlanmış standart sözleşmedir. Hizmet alan müşterilerimiz aşağıdaki sözleşme kabul edilmemiş sayılacaktır.

Madde 1 - TARAFLAR

1.1: Bu sözleşme İnternet sitemizdeki hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan SOESSO DIŞ TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ bundan sonra SOESSO olarak anılacaktır, internet sitemizdeki hizmetlerden faydalanan Kişi / Kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında, SOESSO'a ait olan

  • www.soesso.com
  • www.soesso.com.tr
  • www.erhanakyol.com
  • www.erhanakyol.com.tr

internet adresinde ve faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu siteler üzerinden iletişime geçilerek alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

 1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

 

Madde 2 - KONU

2.1 İşbu sözleşme MÜŞTERİ’'nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu internet Sitesi Tasarımı SOESSO tarafından hazırlanması hizmetini kapsamaktadır. Yapılan tasarımlarda müşterinin özel yazılım isteği olmadığı takdirde site Joomla alt yapısı ile oluşturulacaktır. Websitesi Yaptıran Tüm Müşterilerimiz, Web tasarıma Başlamadan önce itiraz etmedikleri sürece Bu Şartları Kabul Etmiş Sayılacak ve hiç bir hak talep edemeyeceklerdir. Müşterinin talep etmesi durumunda ise web tasarım hizmeti özel yazılım ile yapılandırılacaktır.

 

Madde 3 - MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların yükleneceği sunucu (server) sistemini ve bu sistemin çalışabilmesi için gerekli donanım/yazılım gereksinimlerini tedarik etmiş ise incelenerek kullanılabilir. Müşterinin talebi durumunda bu hizmet SOESSO tarafından ücret mukabilinde verilecektir. Bu Noktada MÜŞTERİ'nin bağlı olacağı firma SOESSO olacaktır. Fakat destek ve hizmetin sağlıklı şekilde verilebilmesi için sunucu alt yapısı SOESSO tarafından sağlanmalıdır. Aksi halde sunucu taraflı sorunlardan SOESSO sorumlu değildir.

3.2 Websitesi için gerekli olan hosting sistemlerini SOESSO'ın karşılaması durumunda MÜŞTERİ yıllık hosting ve domain güncelleme bedeli olan kurumsal paket için 1500 TL + KDV, limitsiz paket için 2500 TL + KDV yi her yıl ödemek durumundadır. Ücret Ödenmediğinde tüm hizmetler durdurulacaktır.

3.3 MÜŞTERİ hosting sistemlerinin temin edildiği firma kurallarına uymakla yükümlüdür. Bu kurallar SOESSO tarafından müşteriye bildirilecektir. ( Toplu mail gönderimi yasak olması, T.C yasalarına aykırı içerik sitelerinin barındırılmasının yasak olması gibi). SOESSO sunucu alt yapısını çözüm ortakları tarafından sağlamaktadır.

3.4 MÜŞTERİ, İnternet Sitesinin düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dökümanları tedarik etmek ve SOESSO’'a teslim etmekle yükümlüdür.

3.5 MÜŞTERİ, hazırlanacak olan web sitesinde dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, SOESSO 'ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

3.6 MÜŞTERİ hostingi kendisi sağlaması durumunda web sitesi tamamlandıktan sonra yedeklerini almakla yükümlüdür. Olası Sorunlarda SOESSO hiçbir şekilde sorumlu değildir. Ancak MÜŞTERİ'NİN talep etmesi durumunda ücret karşılığı yedek alma işlemi SOESSO tarafından gerçekleştirilecektir. SOESSO tarafından sağlanan hosting paketlerinde yedekleme SOESSO'a aittir. Yedekmele hizmeti ise her site için geriye dönük olarak maksimum 1 aylık yedekleri kapsamaktadır. Eski yedekler sunucudan otomatik olarak silinmektedir.

3.7 MÜŞTERİ web site tasarımı ile ilgili belirlenen ücreti SOESSO'ın belirlediği tarihlerde ödemekle yükümlüdür. İlgili tarihlerde ödeme yapılmadığında SOESSO tüm hizmeti durdurma hakkına sahiptir. Müşteri Aksi bir hak talep etmeyecektir.

3.8 MÜŞTERİ'ye sunucu hizmetleri için sağlanan e-mail hesapları sadece kurumsal firma yazışmalarını kapsamaktadır. Müşteri e mail hizmetlerini ASLA toplu mail gibi spam ve insanları rahatsız/ madur edici durumlarda kullanamaz. Kullanması durumunda uyarılmaksızın tüm sistemleri sunucu firması tarafından kapatılacaktır.

 

Madde 4 - SOESSO'IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 SOESSO, MÜŞTERİ'’nin tanıtım ve reklâm için ihtiyaç duyduğu web tasarımı hazırlamakla yükümlüdür.

4.2 SOESSO, MÜŞTERİ'’ye sağlanmakta olan web site tasarım hizmeti ilgili oluşabilecek Web Tasarımı hataları ve sorunlarını 48 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Sadece müşteri adına SOESSO hizmet alınan firma ile görüşebilir. Ya da yapılabilecek alternatif çözümleri müşteri ile paylaşarak soruları çözüme kavuşturabilir.

4.3 SOESSO, MÜŞTERİ için hazırlanmış tasarımdaki mevcut bölümlerdeki değişiklikler (komple tasarım değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri sisteme entegre edeceğini beyan eder.

4.4 SOESSO, MÜŞTERİ tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım değişikliği gerektiren düzeltmeler ve eklentiler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.

4.5 SOESSO, Tasarımını yapmış olduğu sitelerde joomla alt yapısını kullanmaktadır. Müşteri özel bir talepte bulunmadığı sürece kullanılan joomla sistemine itiraz edemeyecektir. Müşterinin talepte bulunması ile SOESSO site tasarımında php, asp, html ya da diğer sistemleri kullanılarak istenilen siteyi tasarlanacaktır.

4.6 SOESSO, Tüm Müşteri sitelerini periyodik olarak yedeklemek ile yükümlüdür. Bu yedeklemeler Haftalık ve Aylıktır. Fakat bu yedekler SADECE SOESSO'ın hatasından kaynaklanan sistem sorunları sebebiyle yedeklerden geri dönüş yapılması içindir. Müşteri ile bu yedekleri paylaşmak zorunda değildir.

4.7 SOESSO, İnternet sitesi tasarımı yaptığı tüm müşterilerine 1 yıl hosting hediye etmektedir. Müşteri 1 yıl içerisinde SOESSO'dan ayrılmak istediği takdirde 1 yıllık hosting bedeli olan kurumsal paket için 1250 TL + KDV, limitsiz paket için 2500 TL + KDV'yi ödemek zorundadır. Aksi takdirde SOESSO müşteriye site ile ilgili hiç bir veri vermeyecektir.

4.8 SOESSO, Müşterilerine hosting hizmeti sağladığı durumda yapılmaması gereken şartları bildirecektir. Buna rağmen kuralları ihlal eden kullanıcılar sebebiyle diğer kullanıcıların sistem sorunu yaşamasından SOESSO asla sorumlu değildir. Sorumluluğu sorunu en kısa sürede çözmek için sunucu firması ile ortak çalışma yapmaktır.

4.9 SOESSO, Müşterilerine intenet sitesinde belirtmiş olduğu saatlerde destek ve müşteri taleplerini yanıtlamak ile yükümlüdür. Destek saatleri Hafta içi sabah 09:00 - 17:30, Hafta sonu 09:00 - 13:00 saatleridir. Bu saatlerde müşteri talepleri iş yoğunluğuna göre sırasıyla cevaplanmaktadır.Bu saatler haricinde gönderilen müşteri talepleri iyi niyete dayanarak ve müşterilerin madur olmaması sebebiyle cevaplanabilir. Destek hizmeti yapılan çalışmaların kayıt altında tutulabilmesi için SADECE mail olarak yapılmaktadır. Telefon üzerinden ASLA destek verilmemektedir. Ancak acil durum, ya da maduriyeti gidermek adına telefon ile destek SOESSO'ın kendi insiyatifinde ve iş yoğunluğuna göre verilebilmektedir.

 

Madde 5 - HİZMET İPTALİ

5.1 Müşteri herhangi bir sebeple web tasarım hizmetini iptal etmek istediğinide SOESSO'ın tasarımını yaptığı joomla web tasarım ya da özel web tasarım hizmetini devir alamaz. Hizmet iptali durumunda SOESSO sadece müşteriye sitenin DB yedeğini teslim edebilir. Müşteri tema dosyalarını KESİNLİKLE talep edemez. Sadece SOESSO tarafından hizmeti iptali sağlanır ise tüm dosyaları müşteriye vermek zorundadır.

 

Madde 6 - HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

6.1 Hizmet bedeli SOESSO tarafından www.akwebtema.com sitesi üzerinde belirlenmiştir. Harici müşteri isteklerinde tutar ayrıca belirlenecektir.

6.2 Hizmet bedeli’nin tamamı iş başlangıcında MÜŞTERİ tarafından SOESSO'a ödenecektir.

6.3 Ödemelerin yapılmaması durumunda, SOESSO taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir. 5(beş) maddeden ve 1(bir) sayfadan oluşan işbu sözleşme online olarak yayınlanmış ve müşteri kabul etmiş sayılacaktır.

 

 

Haber bültenine abonelik

Fatura / Hesap Bilgilerimiz 
Mail  : info@soesso.com 
Gsm : 0553 550 50 10   
Pbx  : 0850 550 50 10